۱- آیا واقعا «نابرده رنج‌، گنج میسّر نمی‌شود»؟!

۱- آیا واقعا «نابرده رنج‌، گنج میسّر نمی‌شود»؟!

به‌همین‌سادگی‌، یک نگرش متفاوت نسبت به جهان هستیه که مبنای اون‌، سادگی و لذت و تجربه‌ی زندگی کردن در حال هست و در پادکست‌های به‌همین‌سادگی‌، قصد داریم این جهان‌بینی که نتیجه‌اش موفقیتِ ساده‌، هم‌زمان در همه‌ی جنبه‌های زندگی هست رو معرفی کنیم.

دعوتتون می‌کنم که قسمت اول این پادکست که قصد دارم در اون‌، در مورد یک موضوع مهم صحبت کنم‌ رو با دقت گوش کنید: «آیا واقعا نابرده‌رنج‌، گنج میسر نمی‌شود؟»

این پست دارای ۳ نظر است

 1. Elham
  Elham

  سلام و احترام
  خداوند را شاکرم که هر آن چیزی را که برای درک قوانین هستی و حرکت در مسیر صراط مستقیم لازم هست، را در مسیر بندگان خود قرار می دهد و به بهترین شکل هدایت می کند هر بنده ای که از او طلب هدایت دارد.
  چند روزی بود که موضوع رنج و سختی ذهنم را درگیر کرده بود و درانجام کاری که مشغول آن بودم دچار رنج و سختی می شدم به گونه ای که حتی انجام آن دچار اخلال شده بود. به دنبال راه حلی بودم که بتوانم این موضوع را حل کنم. از خداوند خواستم که هر آنچه که لازم هست را در مسیر من قرار دهد.تا اینکه امروز به صورت اتفاقی وارد سایت به همین سادگی شدم و دیدم در بخش فایل های آموزشی پادکست جدیدی قرار داده شده که اتفاقا موضوع آن در مورد نابرده رنج گنج میسر نمی شود می باشد.با اشتیاق فراوان فایل رو دانلود کرده و گوش دادم و واقعا جواب مساله من در این فایل بودم و خدواند مرا به درستی هدایت کرده بودم.
  آری این باور نادرست رنج کشیدن که بسیار در من ریشه ای و بنیادی بود مانع از این می شد که من از انجام کار خود لذت ببرم و تصورم این بود که کار کردن همواره با سختی همراه است و برای اینکه بتوانم به هدف خود برسم باید رنج فراوانی را متحمل شوم.و این باور مانع از این می شد که من در طول مسیر کاری خود لذت ببرم و آنقدر در ذهنم کار سخت می شد که حتی در نیمه راه توان ادامه دادن را هم از من می گرفت…بعد از شنیدن این فایل فوق العاده درک کردم که تمام افراد موفق در مسیر کاری خود جز لذت نبرده اند و تلاش آنها در راستای هدفشان برایشان لذت بخش بوده است و آنها فقط در حال لذت بردن از زندگی خود بوده اند و کار و تلاش در راستای اهدافشان برایشان مساوی با لذت بوده است. و همچنین با تعریف شما از محور مختصات متوجه شدم که ما همواره در زندگی به سمت رنج کمتر و سادگی و لذت بیشتر حرکت می کنیم.
  در کل سپاسگزارم از شمابرای این فایل بی نظیر، برای من درک عمیقی به همراه داشت،هزاران شکر و هزاران سپاس… از خدواند می خواهم مسیر زندگی و کاری من را نیز با لذت و سادگی فراوان همراه کند و نعمت درک لذت بردن را در وجودم جاری سازد و باورهای نادرستم را با باورهای درست و پر از لذت جابجا کند.

 2. sooli
  sooli

  با سلام واحترام
  خدارو شکر که باور هام در مسیر خواسته ها با راهنمایی هاتون تغییر کرده، ، الهی شکر
  که خداوند هدایت م کرد برای روشن شدن ، برای راحت رسیدن به خواسته ها
  یاد گرفتم از صحبت ها تون که مسیر رسیدن به خواسته ها رنج در پی رنج نیست ،بلکه لذت بردن از خواستست .و خواسته ای که با عشق و لدت باشه موفقیت به همراه داره .
  سپاسگزارم و شکر که هدایت شدم برای شنیدن پاکدست عالی .
  خدارو شکر که انسان های بی نظیر رو خدا سر راهم قرار داد .
  توفیقات الهی همیشه شامل حالتون باشه .

 3. m.p

  با سلام
  از انجایی که باور نادرست《 رسیدن به خواسته بدون تحمل رنج و سختی غیرممکن است》 از کودکی در من ریشه دوانده است توضیحات جامع و مثال های خوب شما منطق من را ساکت کرد ، از طرفی اسم زیبایی که برای این سایت انتخاب شده است دقیقا در حکم یک عبارت تاکیدی بسیار موثر تیشه بر ریشه این باور نادرستم میزد.بسیار از شما سپاسگزارم.

دیدگاهتان را بنویسید